Scroll Top

VFX, görsel efektlerin kısaltmasıdır. Bu, film, televizyon ve dijital medya için kullanılan bir takım yazılım ve tekniklerdir, gerçek dünya görüntüleriyle yapay görüntüleri birleştirmek için kullanılır. Örneğin, VFX kullanarak filmlerde fantastik canavarlar veya uzay gemileri gibi yapay görüntüler eklenir veya gerçek dünya görüntüleri içinde yapay yangınlar, patlamalar veya diğer doğal afetler oluşturulur.

"Hayal edebildiğiniz her şeyi gerçekleştirin"

"Hayal edebildiğiniz her şeyi gerçekleştirin"

 1. Görsel efektler: Film, televizyon ve dijital medya için yapay görüntülerin oluşturulması, gerçek dünya görüntüleriyle birleştirilmesi ve final haline getirilmesi.
 2. 3D modelleme ve animasyon: 3 boyutlu modelleme ve animasyon teknolojileri kullanarak yapay karakterler, araçlar veya diğer objelerin oluşturulması.
 3. Rötuş ve kompozit: Gerçek dünya görüntüleri için rötuş ve kompozit teknikleri kullanarak nesnelerin veya arka planların silinmesi, değiştirilmesi veya eklenmesi.
 4. Kıvılcım ve yangın efektleri: Kıvılcım ve yangın efektleri oluşturmak için yazılım ve teknikler kullanılır.
 5. Partikül efektleri: Partikül efektleri oluşturmak için yazılım ve teknikler kullanılır, örneğin toz, duman, yağmur gibi.
 6. Matematik ve fizik simülasyonları: Matematik ve fizik kurallarını kullanarak yapay hava koşulları, su efektleri veya diğer doğal afetler oluşturulur.
 7. Pre-vizualizasyon: Film ve televizyon projelerinde önceden çekimlerin planlanması ve sanal olarak önizlemesi için kullanılır.
 8. Motion Capture: Gerçek dünya hareketlerini yakalamak ve yapay karakterlerin hareketlerini gerçekçi hale getirmek için kullanılır.
 9. Stereoskopik 3D: 3 boyutlu görüntüler oluşturmak için kullanılan teknolojiler, film ve televizyon projelerinde kullanılır.
 10. Render: 3D modelleme ve animasyon projelerinde kullanılan yazılımlar ile oluşan görüntüleri gerçekçi hale getirmek için kullanılır.
 11. Post-Production: Görsel efektlerin eklenmesi, kurgunun düzenlenmesi, ses ve müzik eklenmesi gibi işlemlerin yapılması.
 12. Digital Matte Painting: Gerçek dünya görüntüleriyle yapay görüntüleri birleştirmek için kullanılan teknikler, örneğin, sanal arka planların oluşturulması.
 13. Color Grading: Görüntülerin renk tonlarının düzenlenmesi, örneğin sıcak veya soğuk renk tonlarının eklenmesi.
 14. Virtual Production : Sanal gerçekliği veya augment gerçekliği kullanarak gerçek zamanlı görsel efektlerin üretim veya çekim sırasında yerleştirilmesi, sanal gerçekliğe dayalı set, araç veya karakter oluşturma, gibi hizmetler sunarlar.
 15. Virtual Reality and Augmented Reality : Sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik teknolojileri kullanarak interaktif içerikler oluşturma veya gerçek zamanlı görsel efektleri içerecek şekilde kullanıcıların içine girmelerine olanak tanır.